• Honda BF250 D XDU DBW (DRIVE BY WIRE)

BF250D XDU

KM
250
Stopa
X-XL
104800.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Dostępność Mało

Moc w kolorze Aquamarine Silver Metalic

Najnowszy i największy 4-suwowy silnik  zaburtowy Honda. Odzwierciedla najbardziej nowoczesną inżynierską myśl techniczną i oferuje całe spectrum innowacyjnych rozwiązań, które spełniają najbardziej wyrafinowane oczekiwania bardzo wymagających motorowodniaków.


Osiągi, osiągi, osiągi

BF 250 zbudowane na bazie nowoczesnej konstrukcji Honda Odyssey – najnowszego 24-zaworowego silnika V6 o pojemności 3,6l. Łączy unikalne, opatentowane przez Honda, technologie zmiennych faz rozrządu paliwowo-powietrznych VTEC®,  systemu BLAST® oraz nowatorskiego na skalę światową systemu przepływu powietrza DIRECT AIR INTAKE, który powoduje obniżenie temperatury zasysanego powietrza, zwiększając moc i charakterystykę przebiegu momentu obrotowego. Koncept ten zapewnia uzyskiwanie rewelacyjnych osiągów oraz niskie zużycie paliwa.

Mistrz Świata w niskim spalaniu

BF 250, wyposażony w system ECOmo - dostosowujący proporcje benzyny i powietrza do aktualnego obciążenia silnika aż do granicy spalania stukowegom oraz w system sekwencyjnego  wtrysku paliwa PGM-FI, bije rekordy w niskim zużyciu paliwa. Parametry są na bieżąco kontrolowane przez centralną jednostkę sterującą wraz z układem czujników.

Wykorzystanie mocy w pełnym zakresie obrotów

Efektywne wykorzystanie mocy silnika w całym zakresie obrotów jest możliwe dzięki wprowadzeniu kilku udoskonaleń. Nowy kształt obudowy przekładni/spodziny zredukował opory hydrodynamiczne w stosunku do BF 225 o 5%. Dzięki temu silnik ma lepsze przyspieszenie, rozwija większe prędkości i spala mniej paliwa. Przełożenie przekładni (2:1) w połączeniu z szerokim wachlarzem dostępnych śrub napędowych, umożliwiają optymalne i bardzo efektywne wykorzystanie mocy silnika w całym zakresie obrotów.

Sterowanie na miarę XXI wieku

Sterowanie przepustnicą gazu za pomocą manetki zdalnego sterowania zostało udoskonalone dzięki zastosowaniu nowego systemu Shifting Load Reduction. Zmiany obciążenia silnika, którego przepustnica gazu została ustawiona przez sternika w określonym położeniu,  kontrolowana jest przez moduł ECU (Engine Control Unit). Układ ten asystuje kapitana pokładu, modyfikując kąt wyprzedzenia zapłonu i zmianę  momentu obrotowego w zależności od zmiany warunków pracy silnika oraz położenia dźwigni zmiany biegów manetki zdalnego sterowania.


Inteligentny układ ładowania akumulatora

Na pokładzie warto mieć własne zasilanie licznych odbiorników pokładowych. BF 250 jest wyposażony w 90 Amperowy alternator, który zapewnia sprawne ładowanie akumulatora/ -ów  prądem nawet do 60 A podczas standardowego trybu pracy silnika. Nowością BF 250 jest Adjustable Idle Charge - regulowany system ładowania akumulatora (akumulatorów) w trakcie pracy silnika na obrotach jałowych a w razie potrzeby, nawet na biegu jałowym silnik automatycznie przechodzi w tryb ładowania prądem do 40 A.  To praktyczne rozwiązanie doceniają zwłaszcza wędkarze, którzy lubią łowić nocą czy osoby zawodowo związane z wodą i wykonujące różne prace po zmierzchnu.


Łączność w wodnych przestworzach

BF 250 komunikuje się z szeregiem morskich urządzeń za pomocą standardu komunikacyjnego NMEA 2000. Ten uznany międzynarodowo standard został opracowany przez National Marine Electronic Association (NMEA) i ujednolica protokoły komunikacyjne morskich urządzeń elektronicznych. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku silnika napędzającego łódź morską wyposażoną w echosondę, sonar, radar czy ploter map.


Nowoczesny design

BF 250 wyróżnia się nie tylko nowatorskimi innowacjami, mocą, przyspieszeniem i wysokimi osiągami. Zwraca na siebie uwagę nowym kolorem Aquamarine Silver Metallic i stylistyką budowy – odmienną od innych modeli silników. Górna pokrywa przybrała kształt ostrego klina, a na bokach widoczne są wloty powietrza nowego systemu. Bardziej aerodynamiczny kształt, błyszczące i ostre linie idealnie odzwierciedlają duszę nowej jednostki – jej moc i dynamikę.

Czy wiesz, że…
BF 250 to:

  • silnik V6 z kolektorami dolotowymi powietrza zmiennej długości
  • pojemność skokowa 3 583 cm3
  • moc 250 kM / 5 300-6 300 obr./min.
  • głowica  wyposażona w układ zmiennych faz rozrządu V-TEC
  • separator wody sprzężony z układem alarmowym zabezpieczający układ wtryskowy przed uszkodzeniem
  • potężny alternator o maksymalnej wydajności prądu ładowania 60A
  • spodzina o zmniejszonych oporach hydrodynamicznych (redukcja o 5% vs. BF 225)
  • rozrząd napędzany łańcuchem

 

Dane techniczne

Model BF 250
Cylindry V 6 600 / OHC
24 zawory V-TEC
Poj. skokowa 3.583 cm3
Średnica x skok (mm) 89 x 96
Obr. max 5.300 – 6.300
Moc max. KM 250
Chłodzenie wodne
Zasilanie PGM-FI
Zapłon PGM-IG
Rozruch elektryczny
Przełożenie 2.00
Moc alternatora 90 A
Ładowanie akumulatora 60 A
Standard NMEA 2000 tak
Wysokość pawęży (mm) X - 635
Ciężar (kg) 278 / 284 / 288
Podnoszenie i regulacja Power Trim & Tilt

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci